Dnipro Center for Contemporary Culture, or the DCCC is an international level cultural institution in Dnipro created to enhance the city's connections with the world.
Dnipro Center for Contemporary Culture, or the DCCC is an international level cultural institution in Dnipro created to enhance the city's connections with the world.


TEMPORARY HUB

ПОЗИЦІЯ DCCC


Центр сучасної культури у Дніпрі пишається бути українською культурною інституцією. Ми хочемо й надалі жити у вільній країні зі свободою слова та вибору, робити власний внесок у розвиток демократичних цінностей та створювати важливі культурні проєкти в Україні.

З 24 лютого ми призупинили свою фізичну діяльність та скасували усі заплановані заходи. Саме цього дня о 5 ранку вся Україна прокинулася від вибухів. На нас напала росія. Кияни, харків'яни, маріупольці та мешканці інших міст змушені буквально жити в бомбосховищах через постійні обстріли не лише військової інфраструктури, а й цивільних об'єктів. Російська влада та армія ігнорує міжнародне гуманітарне право, атакуючи школи, лікарні та цілі житлові райони. Люди, які ще кілька тижнів тому жили нормальним життям, тепер ховаються у підвалах іноді навіть без води, їжі й можливості евакуації у безпечне місце.

DCCC — перш за все, про культуру: того, як жити разом, як поважати інших, як будувати громадянське суспільство, як сприймати світ та як робити його кращим спільними зусиллями. Ми вважаємо, що культура поза політикою неможлива. Як інституція ми підтримуємо бойкотування російського мистецтва загалом та окремих діячів. Культура, яка довгий час виходила з імперіалістичних позицій «старшого брата», зверхньо ставилася до всього українського, дозволяла посилення авторитарних позицій та сприяла таким чином війні в Україні, зараз не має права бути представленою в рамках міжнародних проєктів, колаборацій, виставок чи дискусій.

Ми хочемо подякувати усім захисникам та захисницям, які цілодобово боронять кордони нашої країни. Без вас не існувало б ані української культури, ані свободи, ані демократії. Дякуємо також за підтримку України світовою спільнотою: фінансову, гуманітарну й оборонну допомогу, вуличні акції протесту, прихисток українців, що змушені були тікати з рідного дому, та розповсюдження правдивої інформації про злочини рф.

Разом переможемо та відбудуємо нову країну!