Графік роботи:
8 червня - 8 серпня 12:00-19:00
Вхід вільний
Виставка «Хай довга. Дорога. Веде. До. Сходів у. Небі»
8 червня о 19:00 в Центрі сучасної культури у Дніпрі відкриється виставка «Хай довга. Дорога. Веде. До. Сходів у. Небі».
Експозиція представляє роботи дванадцяти українських митців та мисткинь, що торкаються сучасних уявлень про долю України. Це спроба зібрати різні досвіди та осмислити, які явища й процеси визначають нас сьогодні: не лише колоніальна травма минулого й повномасштабна війна, а й більш широкі темпоральності, зокрема, деколоніальне майбутнє, означене гнучкістю, стійкістю, творчістю та наполегливістю людей. У цій виставці доля є позначенням майбутнього, що не має визначеної дати, але вказує шлях, який має обов'язково відбутися, адже розпочався певний час тому і триває досі.
Кожна робота передає особисті відчуття та візії авторів та авторок. Вірші Анни Сапон дають виставці опору в довічній мудрості. Саркастичні й гострі прогнози Ксенії Гнилицької поєднують наукові та екологічні завдання. Богдан Бунчак окреслює альтернативні шляхи розвитку українських релігійних інституцій. Ларіон Лозовий відкриває нові відносини між працею і капіталом. Женя Степаненко шукає вихід з ядерної постапокаліптичної дистопії.
Митці Beauty Studio беруть участь у нагальній протидії небезпеці, яку несе за собою деокупована земля. Дар’я Лук’яненко знаходить зв’язок між минулим та майбутнім через те, що ми їмо. Сашко Протяг передбачає, як культурне різноманіття може сформувати ядро соціального відродження. Тарас Гембік і Влад(а) спілкуються з квір-минулим і майбутнім української літературної традиції. Вікторія Тимонова гартує індивідуальний досвід у культурній спадщині, а Діана Халілова разом із Заміною Халіловою досліджує багатомовну долю України, що бере свій початок у строкатих етнічних історіях нашої території.
Усі роботи об’єднують читання української відьми Фросіко, що артикулюють зв’язки між висловлюваннями митців та мисткинь, індивідуальними звучаннями їхніх творів та спільним баченням України, яка має і завжди мала свій шлях.
Учасниці та учасники виставки: Beauty Studio, Богдан Бунчак, Тарас Гембік + Влад(а), Ксенія Гнилицька, Діана Халілова + Заміна Халілова, Ларіон Лозовий, Дар’я Лук’яненко, Сашко Протяг, Анна Сапон, Женя Степаненко, Вікторія Тимонова. З текстами Фросіко.
Кураторки та куратор: Мілена Хомченко, Юлія Кривич, Клеменс Пул.
Виставка створена у співпраці з чеською муніципальною галереєю PLATO Ostrava та за підтримки Kultura Medialna.
Побачити експозицію можна буде до 8 серпня.